Öğretmenlik, emek, sabır, sevgi ve fedakârlıkgerektiren sınırları okul ve sınıf duvarlarıyla çizilemeyecek, zil ile başlayıp bitmeyecek kadar ağır bir sorumluluk gerektiren kutsal bir görevdir. Bu mesleğin tarih boyunca da böyle görüldüğünü, "bilgelik mesleği" olarak kabul edildiğini, değerinin ve öneminin her dönemde vurgulandığını biliyoruz.


Köyünden kentine, kasabasından mezrasına kadar bu güzel ülkenin her karışında azimle görev yapan, öğrencilerimizi geleceğe hazırlayan, onların bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişiminde yönlendirici rol üstlenen öğretmenlerimiz, elbette daha iyi şart ve imkanlara sahip olmayı hak eden insanlardır. Ürünü insan olan ve insanlık tarihinin en önemli mesleği olduğunu düşündüğümüz öğretmenlik aslında ülkemizin geleceğidir. Eğitim sorunlarını çözememiş ve eğitime gereken önemi vermeyen ulusların refahından söz etmek mümkün değildir. Ulusal kalkınmanın temeli eğitim ve öğretimden geçmektedir. Ülkemizin her noktasında, her kademede büyük bir özveri ile görev yürüten öğretmenlerimiz,ulaştığımız seviyenin de mimarıdır.

Yaşamın her aşamasında toplumun bir adım önünde olan, kendini tüketerek başkalarına ışık veren, öğretirken öğrenen, en zor şartlarda, Anadolu'nun en ücra köşesindeki insanımıza ulaşarak, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'e ve görevi sırasında şehit olan tüm öğretmenlerimize rahmet diler, bir kez daha sonsuz hürmet ve şükranlarımı sunarım.

Çeltik Kaymakamı
Murat ÖZTÜRK